4 stk Serveringsbakker heraf 2 med logo + 2 gl. flasker carlsberg og Bie-Hobro
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
15 stk. Metalstolper Galv. 4x4 cm. L 240 cm
Tre halskæder af 14 kt. hvidguld henholdsvis prydet med brillantslebne diamanter, facetslebne safirer og barok perle. Samlet vægt ca. 8 g. L. 38–40 cm. (3)
Mandskabsskab Sonesson for 2 personer med 2 rum til hver, h 190 D 55 B 100 cm, med Brugsspor
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Bogballe M3W Plus ISO Bogballe M3W Plus ISO BUS
1905. Chr. IX, 5 øre, variant “PLET BAG ØJE”. Stemplet eksemplar. [ 52 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Nepalesisk figur af patineret bronze i form af Indra siddende i lalitasana, iført dhoti, høj krone og smykker prydet med turkiser, lotusblomst ved venstre skulder. Vægt ca. 1207 g. 18. årh. H. 14.
Avant Knækstyret minilæsser. Med udskud i frontarm. Produceret i årgang 2005. Timetæller står på 3983 Timer. Passet med div eftersyn/ rep. Sidste godkendelse 12-2023. Yderst velholdt og meget velkørende minilæsser. Kugletræk på pallegafler Der medfølger ny overfaldsklo, pallegafler, skovl.
ca. 1850. ESTAFETTEBREV adresseret til “Fyrmesteren paa Skagen”. Påtegnet “K.T. ridende Estafette afgaaet Kl. 8 1/4 Fmd.” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×