Lukker 28/11-2024 09:00:00
Afprøvet under gennemgangen. Starter og kører som den skal.
Afhentes: CT - 9230 Svenstrup J., Denmark (via Google Maps)
Ole Lynggaard (f. 1936) Unika smykkesæt af 14 kt. guld bestående af halskæde og ring hver prydet med to halvmåneformet poleret jade og brillantslebet diamant på i alt ca. 0.03 ct. Farve: H. Klarhed: VS. Samlet vægt ca. 27,5 g. Halskæde L. ca. 44 cm. Str. ca. 52. (2) Seks ekstra led til halskæden medfølger. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Diamantklinge, norton / Clipper. Ø450 mm hul ø25,4 mm til natursten. Ubrugt og er i orginal emballage.
Står i 6780 Skærbæk. Diverse seletøj til hestvogns kørsel, træktov, tøjler, hovedtøj, grimer, gjorde mm. Brugte og stand ukendt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Louis XVI spejl i ramme af mahogni, øverste spejlfeldt dekoreret med stridsvogn. H. 182. B. 63.
6 stk Batteri Lanterner H 43 cm
Inkl. 3 pk. Papir
Låsestænger medfølge Alliance 650/65 R 38 - 2 styk - Tvillingehjul til Valtra 8550
BUDT 3100,- DKK
Kompresser med varmegenvinding. Stor kapacitet. 11 KW. 10 BAR. 4 trykluftstanke på hver 90 Reno Monsun Air-e - 1,45 m3/min - 10 Bar
Jordbor med 5,2 HK, 52 ccm, to-takt motor. Inkl. 3 stk. jordbor, 10, 15 og 20 cm Ø, 80 cm lange. Ubrugt
PEM Stor jerntønde, brugt til opbevaring. Mål ...... Brugt, fremstår med patina. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
1 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1220X2440X15 mm. Ubrugt