Lukker 02/12-2024 13:20:00
Eldre krok med laxolåser Fungerte fint når den ble demontert Medfølger det du ser på bildene Usikker på årsmodell, men sto på en 97mod Volvo, så tror den er fra da Sterk krok
Afhentes: Mysen , Norway (via Google Maps)
4 bts. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1990 A (hf/in). 4 bts. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1992 A-A/B (bn). Total 8 bts.
Stålreol 60x92cm 2 stk. med hver 6 hylder, er samlet
Udgår desværre, pga nærmere optælling
Storbritanniens Våbenskjold med løven og enhjørningen og teksten “Dieu Et Mon Droit” - “God and my Right”, lyst metal, 75×55 mm med påmonteret øje
Diamantring af 8 kt. rosaguld og sølv prydet med talrige rosenslebne diamanter på i alt ca. 0.80 ct. Vægt ca. 6 g. B. 20 mm. Str. ca. 65.
Lavabo af malm med to tude i form af dyrehoveder. Antagelig Flamsk ca. 1500. H. 16 cm. L. 30 cm.
Selges på vegne av kommune. Godt brukt.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Liebherr 506 Læsse skovl - Meget lidt br Liebherr 506 Læsse skovl - Meget lidt brugt
BUDT 3500,- DKK
Dansk design Lysekrone med stel af messing, otte arme monteret med skærme af champagnefarvet glas. Udført og mærket hos Fog & Mørup. 1940'erne. H. 65. Diam. 60.
1913. Chr. X, 10 øre, rød. på Attest for Indkøb af Frigørelsesmidler ann. med rammestempel “GEBYR ODDER POSTKONTOR”. Sjældent stempel [ 69 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Altona transitions spejl i ramme af nøddetræ og forgyldt træ. 18. årh.s slutning. H. 87. B. 38.