Lukker 03/12-2024 20:21:00
Dansk design Lysekrone med stel af messing, otte arme monteret med skærme af champagnefarvet glas. Udført og mærket hos Fog & Mørup. 1940'erne. H. 65. Diam. 60.
2 fag reoler m. div. indhold bl.a. salt/gødningsspreder + tryksprøjter + vinduesskraber m.v. (ubrugt) (står på repos)
6 stk. håndklædestænger, Geesa længde 30 cm MESSING
1884. 20 øre, 13.tryk, pos. A68 med ISOLERET SMÅ HJØRNETAL. Attest Nielsen [ 36x ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Svensk eller baltisk rokoko kommode af frugttræ, bombé formet med tre buede skuffer, beslag af bronze, svungen plade af rødlig marmor. 18. årh.s midte. H. 88. B. 112. D. 62.
Slibevifter M.m.
Erik Höglund (f. Karlskrona 1932, d. 1998) Lysekrone af smedejern med fire lysarme. Antageligt udført hos Boda Smide. H. 54. Diam. 30.
13 Dell skærme mål: 56 cm x 34 cm
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ursus De luxe C-1212 - 5 Ursus De luxe C-1212 - 5 ton
BUDT 42500,- DKK
8 stk latex masker, ubrugte
EARBUDS i gå farve, 2 sæt. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugte.
Danmark. 1940–2011. Postfrisk samling og tæt på komplet i perioden. Også et par få ældre udgaver. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×