Lukker 08/12-2024 19:45:00
8 stk. LED IP 65 - 120 cm. staldarmatur UDEN rør. Passer til 2x 120cm. LED rør. Perfekt til stalden, garagen, udehuset, hallen eller hobbyrummet. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
URTEKNIV og universalkniv udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Knivblad 9-13 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæsker. Modelfoto
Tjep CP 40 Gaspistol, med batterier, oplader, MF
Queen Ann bord af nøddetræ, front med tre skuffer, cabriole ben. England, 18. årh. H. 67. B. 69. D. 44.
Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999) Stor vase af stentøj dekoreret med okkerbrun glasur. Sign. PL-S, 71, 623, Danmark. Udført og mærket hos Palshus. H. 30. Diam. 24.
2 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1985 A/B (ts).
BUDT 3900,- DKK
Står i 6740 Bramming. Underskabsspots, GU10 down light, antenne splitter mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
1904. Brev fra Vejle 12.11.1904 til Tyskland frankeret med 4 stk. 5/4 øre helsagsudklip. Særdeles dekorativt [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
300 stk Partikkelfilter Sundström SR 510 P3 Ikke brukt. se også vedlagt datablad [email protected]
Schweiz, samling af sølvmedailler med kirker (21 stk.), samt 2 med Münchausen, i alt 23 stk, finhed 900/1000, i alt 313 g
Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957) U.T. Sign. på bagsiden Carstensen med datering 110998–5. Olie på lærred. 70×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Tjeneste. 1920. C.I.S. Overtryk. 3 stk. uadresserede helsagskort, annulleret Flensburg 10.2.20 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
36 stk Champagneglas med perlekant, H 18cm + 1 stk vaskebakke rumdelt for 36 glas, af god kvalitet