Lukker 08/12-2024 19:10:00
Står i 6800 Varde. Dunker, reb & ledninger. 4 dunke, 1 kande, 4 bunder ræb og 5 bunder forlængerledning. Oprydning fra bo. MOMSFRI
2 hydr. Pumper for GMR, Stensballe
Alle certifikater haves. Caterpillar generatoren er cirka 5 år gammel. Gottwald HMK 360 E 120 tons mobil havnekran
BUDT 2237500,- DKK
Fra lukket minkfarm, Rondini SPT 100 Spreder påhjul, til minitraktor / Atv
BREMSEKALIBER værktøjssæt, 21 dele. Ubrugt i opbevaringskuffert.
remskiver
6 stk Julekalder I hård plastik flot design, ubrugte
FARUM. Stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Chr. 9. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Erik Thommesen (f. København 1916, d. 2008) “Mor og barn”, 1949. Usign. Egetræ. H. 54. Litteratur: Henning Jørgensen: Værkfortegnelse i “Billedhuggeren Erik Thommesen. The sculptor”, Holstebro Kunstmuseum, Kunsthallen Brandts Klædefabrik & Bornholms Kunstmuseum, 2001, nr. 118. Proveniens: Arkitekt Finn Juhl. Proveniens: Arkitekterne Ina og Steen Østergaard. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Anette Harboe Flensburg (f. Kolding 1961) ”Another Room, Another colour, Another Time” #4", 2005. Sign. på bagsiden Anette H. Flensburg. Olie på lærred. 100 × 180. Uindrammet. Proveniens: GSA Gallery, Umeå, Sverige (stempel på bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Danmark. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Lysskilte, 2 små og et stort.
16 stk Metallåger 51 x 143 cm, uden karm, 3 hængsler, lukke anordning, på Træ A Stativ
Romerske kejserdømme, Severus Alexander, 222–235, Sesterts, Rom, 223, PONTIF MAX TR P II COS P P, 22,90 g, RIC 402 Ex. Professor Niels Hannestad