Lukker 08/12-2024 19:56:00
1000 liter lufttank, 10,5 bar
Gulvlampe, The Red Cartel Lampadiare XXL - GRÅ. Smart gulvlampe med 2 bevægelige dele til højden samt bevægelig skærm. Butikspris ca. 1.999kr (UBRUGT og USAMLET)
Kuffert med ca. 60 dele fiskeudstyr - indeholder kroge, blink mm. Smart fiskegrej til mange forskellige typer fiskeri. Super startboks til juniorfiskeren og begynderen. Ubrugt. + MOMS
Brasilien, 40 Reis 1863, KM 110, eksemplar i kobbernikkel i ucirkuleret stand, 7,15 g
FUNDING. Sjældent stjerne stempel på parstykke 10 øre Chr. X. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 370,- DKK
8 ubrugte luftventiler for el
48 stk Saint Emilion Vinglas + 48 stk Saint Emilion Vandglas, blandet m/ blad og ranke og forskellige farver
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935) Interiør fra en dagligstue med kunstnerens hustru siddende ved klaveret. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 66×68.
Bolt med stjerne M 8 x 20, 250 stk.
Hele Verden. Originalt gammelt parti i 2 flyttekasser med diverse frimærker i kuverter og æsker samt indstiksbøger. Desuden lidt mønter inkl. en del erindringsmønter mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 rigsdaler courant 1803, nr. ?, papirgennembrud og repareret, kv. 2, samt blanket 1797 uden nummer og underskrifter, papirgennembrud, kv. 1-, Sieg 39, Pick A28
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927) “Non coupable”. Sign. Alechinsky 1992 samt sign. på bagsiden Alechinsky med titel og datering. Akryl på papir monteret på lærred. 136×75. Proveniens: Andre Emmerich Gallery Inc., New York. Proveniens: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.