Lukker 08/12-2024 15:10:00
Brasilien, 40 Reis 1863, KM 110, eksemplar i kobbernikkel i ucirkuleret stand, 7,15 g
4 stk. 12v batterier, 26 ah, 16x17x12,5 cm
Har I maskiner, køretøjer og materiel til salg – så lad os håndtere salget – det er gratis! Vi besigtiger hele ugen – også i weekender og uden beregning! Vi søger maskiner og udstyr til købere i Danmark og til Eksport. Gratis, nemt og sikkert – for dig: Gratis: På www.fymasauctions.dk sælger du uden at betale sælgersalær ! Og du får det fulde beløb indenfor 5 dage, efter varen er solgt. Nemt: Vi fotograferer, registrerer og annoncerer alt du vil sælge, uden omkostninger for dig. Sikkert: Vi vejleder gerne om din mindstepris på auktionen – men det er 100% dig, der bestemmer mindsteprisen. Vi har altid en lokal mand nær dig - og rykker hurtigt ud! Alle ugens dage, også weekend. NB: Auktion eller ”straks handel”: Vi kan også tilbyde at købe jeres materiel straks – ring og hør os! ? Vi tager billeder hos jer! Kontakt os på [email protected] eller ring os på tlf. 44 65 06 07 og vi kan aftale tid til, at registrere og fotografere det I vil sælge! Volvo EC210 LC - Sælg materiel på vores Net-auktion – Gratis, nemt og uden risiko!
BUDT 101500,- DKK
Louis XVI hovedvandsdåse af 18 kt. guld, oval form, overalt graveret med bladværk og guillocheret dekoration, hænglet låg, hvorunder gennembrudt og og hængslet låg, hvorunder balsamgemme. Tilsyneladende ustemplet, antagelig Frankrig. 18. årh.s anden halvdel. Vægt 17 g. H. 1,4 cm. L. 3,2 cm.
Jordbor med 5,2 HK, 52 ccm, to-takt motor. Inkl. 3 stk. jordbor, 10, 15 og 20 cm Ø, 80 cm lange. Ubrugt
4 bts. Gevrey Chambertin 1. Cru “Clos Saint Jacques”, Louis Jadot 2012 A (hf/in). Owc.
20 stk små army metalkasser L 30 cm + 2 store army metalkasser
Per Weiss (f. Melby 1953, d. 2023) Kolossal gulvkrukke af stentøj med indridset reliefdekor i form af snoninger. Dekoreret med gråhvid, transparent, lys blå og blåsort glasur med rødbrune og mørkeblå elementer. Indvendigt med sort glasur, øverste kant med hvid glasur med lyse blå elementer. Stemplet monogram. Unik. H. 115. Diam. 75. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Et par engelske jernbeslåede flintlåspistoler af Richard? Wilson ca. 1750–60 antagelig for det orientalske marked med store sølvtaucherede kolbekapper i fint bladværk, kronet tomskilt, let hvælvet bananformede låseblikke mærket WILSON LONDON i skriveskrift, sideblik i plade med kantornamentik, ca. 21,5 cm. lange franske piber i kaliber ca. 17,5 mm. med store dybe trofægrupper og kontrolstempler for St. Etienne. forsklftet ender i træ og de horntippede ladestokke fastholdes af to rørkner. (2)
bor
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
Pæn hydraustatisk motorbør med automatisk start/sto Bejco CU 89HS
BUDT 23500,- DKK