Lukker 08/12-2024 19:13:00
Står i 6800 Varde. Parti håndtag. Mange dele og forskellige modeller. Oprydning fra bo. MOMSFRI
1915. 10 øre, 4.tryk. Klip med rødt ovalstempel UDSTEDET KAGSSIMUT. Attest Nielsen PRAGTEKSEMPLAR [ 7D ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
25W LED belysning med solcellepanel og indbygget batteri
Ca. 164 stk Rødvinsglas - 31 cl. model Princesa + 6 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
Nederlandsk maler, 19. årh. Ved en byport en vinterdag. Sign. H. I. Olie på lærred. 29×21,5.
Næsten som ny Ausa D601 AHG - Kapacitet/capacity 6,6 ton - timer/hours 615
BUDT 140000,- DKK
Står i 6800 Varde. Sandsten af marbell. Stoneart Belgien. siddende dreng. Pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
2 stk. kedeldragter str. C 50-56, 4 stk. arbejdsskjorter, L. Brador arbejdsbukser str. C52, samt 2 par Helly Hansen thermo strømper.
Michael Kvium (f. Horsens 1955) “Grædende foster”, 1989. Sign. på bagsiden Kvium med titel og datering. 45×35. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 45000,- DKK
Jolly Prismærker med etiketter, TagEasy, 2 m Målebånd, m.m.
16 dunke gulv-vaskemiddel, Uni Super á 5 liter (ubrugt)