Lukker 08/12-2024 19:16:00
Står i 6800 Varde. Solsenge, 2 stk. Med Rattan flet. Rigtig pæn stand. Medfølger 2 hynder. Længde: 190 cm. B: 70 cm. Oprydning fra bo. MOMSFRI
To Kimono kuffer af læder, lak og træ. Hangzhou, Kina. 20. årh.s begyndelse. H. 32. B. 74. D. 47. (2)
PANDETERMOMETER, måler temperatur på et sekund. Ubrugt
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983) “Lithographe II”. 1953–1963. Forord af Raymond Queneau. Udgivet af Maeght, Paris. Org. kassette. 36×27.
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i blåt med “prunus on breaking ice”. Ca. 1900. H. 40.
BUDT 330,- DKK
Carlsberg Bryggeriet, 25 års jubilæumsmedaille, ny udgave, Ag, 830/1000, fremstillet hos hofjuveler P. Hertz, i original æske
Fad af sølv med ligeknækket fane. Københavns bymærke, 1936. Vægt ca. 1640 g. L. 55,5. B. 37,8.
Samling på ni saltkar af presset glas, Holmegaard og udenlandske samt tre saltskeer. 19. årh. L. 6–8 cm. (12) Holmegaard katalog 1853.
Realisation. Danmark med områder. Originalt parti i 3 store flyttekasser + 2 juniorkasser med bl.a. større samling FDC i utallige albums, både med enkelte og 4-blokke, også årsmapper og andet postfriskt materiale samt nogle albums med mærker fra alverdens lande ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 ubrugte gear
Træningsmaskine, Incline, Press, 105 kg