Lukker 08/12-2024 14:04:00
Romerske republik, Denar, 211–206 f.Kr., Cr. 44/5, ridser, M. Furius Philus, 119 f.Kr., Denar, Cr. 281/1, ridser, C. Annius Luscus og L. Fabius Hispaniensis, 82–81 f.Kr. Denar, Cr. 366/1. (3)
RUDME (II). Pænt stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
10 stk Napoleon stole, hvide med hvid sæde, i rigtig pæn stand
Christian IV, 2 skilling 1618, H 79D, Christian V, Glückstadt, 4 skilling 1693, H 128, 8 skilling 1695, H 127A (3 stk.)
Gerhard Bettermann (f. 1910, d. 1992) Parti fra en tysk by. Sign. G. Bettermann 39. Olie på plade. 65×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Majken á Grømma (f. Danmark 1956, d. 2016) “Vase på bord”, 2004. Sign. MáG; sign. med title og datering på bagsiden. Olie på lærred. 60×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
9 stk Opvaskekurve 50 x 50 cm H 13 cm, rum opdelt til 36 glas, Ø 73 mm
STORT VÆRKTØJSSÆT i trolley med to topnøglesæt, ringgaffel nøgler, skruetrækkere, tænger mv. 599 dele. Ubrugt.
Hængelås, 40 stk.
Fransk regence armstol af nøddetræ, rigt udskåret med bladværk, betrukket med kelimvævet betræk. 18. årh. Samt bord af egetræ. Regence form. 20. årh. H. 58. Diam. 57. (2)
Selges på vegne av kommune. Ukjent stand.
20 stk. 12v batterier, 7,2 ah, 15x6,5x9,5 cm, ubrugte, exp. Date 2027
70 stk Groovy Frokosttallerkener Ø 22 cm