Lukker 08/12-2024 14:16:00
Romerske kejserdømme, Geta, Caesar 198–209, Denar, Rom, FELICITAS PVBLICA, 3,17 g, RIC 9a Ex. Professor Niels Hannestad
Sergei Sviatchenko (f. Kharkov, Ukraine 1952) “Shine I”, 2003. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 90×80. (3) To bøger om Sviatchenko medfølger. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Balusterformet vase af porcelæn, Hetsch form, med forgyldt dekoration. Royal Copenhagen. H. 27,5 cm.
En samling juleskeer og -gafler af delvis forgyldt sterlingsølv, prydet med emalje. Udført hos A. Michelsen. Vægt ca. 1100 g. (24) 1964, 1966, 1967, 1969, 1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1976 og 1977.
EARBUDS i sort farve, 2 sæt. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugte.
Charlotte Lynggaard (f. 1966) Et par “Blomst” diamantøreclips af 14 kt. guld og hvidguld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0.12 ct. Farve: H. Klarhed: VS. Samlet vægt ca. 21,5 g. Diam. 3,5 cm. Fremstillet hos Ole Lynggaard. (2)
Elkær HS 2300 grensav medfølger årgang 2021, 3 x Ø800 klinger, ny hydraulik pumpe. NB! Græshoved kan tilkøbe Elkær HS 2300/HKEX - Front monteret kran med klipper
BUDT 52000,- DKK
Selges på vegne av kunde. Fungerer normalt.
Står i 6360 Tinglev. Høvlet spærtræ, C24. Ca. 24 stk. 250 x 50 mm, á ca. 480 cm. Ca. 24 stk. i alt. Ubrugte og restparti. Der tages forbehold for ukurante mål og blandet stand på nogle af dem. Ligger indenfor, men enkle kan have varietet stand + MOMS
HJULBRAKKE Spise og toalettvogn med full innredning fra Wiks.no Innredning inneholder: Bord og stoler for 6 personer Mini-kjøleskap Tørkeskap AEG 500W Radiator Toalett 2000W Elektrisk varmtvannsbereder Sitter på en Vezeko trailer Lengde: 4500-5500mm Bredde: 1780-2180mm Vekt: 1400-1500kg Konstruksjon: Enakslet understell Norskutviklet Stålvegger/gulv Godt isolert
Ringgaffelnøgle sæt med 25 stk. Fra 6-36. Ubrugt.
El kædesav, 2200 watt, 16" sværd. Ubrugt
3 stk Bowler med opøser