Lukker 08/12-2024 14:18:00
Romerske kejserdømme, Macrinus, 217–218, Tetradrachm, Carrhae, 14,13 g, cf. Prieur 833
I. L. Jensen, skole, 19. årh. Lyserøde roser i en glasvase. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 38×28. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 467, 1984 nr. 917.
Christian VII, 2 skilling 1783, 1784, 1801, 1805, H 33B, H 33C, H 35A, 35B, FP 7.1, 7.8, 10.2, 11 - meget smukke kvaliteter. (4) Ex. Høegh Poulsen
Otto Olsen (f. København 1905, d. sst. 1966) Kanalparti fra København med Børsen, Thorvaldsens Museum og Holmens Kirke. Sign. Otto Olsen. Olie på lærred. 40×50. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ca. 55 stk Glaskander med mønster
20 stk. 12v batterier, 7,2 ah, 15x6,5x9,5 cm, ubrugte, exp. Date 2027
Stort Kirman tæppe, Persien. Dekorativt medaljondesign med store slyngede grene på lys bund. 20. årh.midte. 402×296.
Granit Håndvask til badeværelse, 1200 x 495mm
Girard-Perregaux Vintage 1945 af stål, ref. 2593. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. 2000'erne. Sort læderrem med C-spænde af stål. Ø 28×28 mm. Girard-Perregaux rejseæske medfølger.
NB! Olie slanger skal skifte ABC Archimedes by Voulgaris - Grab
Henning Damgård-Sørensen (f. Ålborg 1928, d. 2013) Uden titel. Sign. Damgaard 2002, 4/20. Poleret metal. Base af sortmalet træ. H. inkl. base 21. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1800,- DKK
47 stk. advarsels-kegler, Banana (ubrugt)