Lukker 08/12-2024 14:46:00
Christian IX, 2 rigsdaler 1863 RH, H 3 - “tronskiftespecie”
Træningsmaskine, Gluteus, Benmaskine
2 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1947 B/C (us). 3 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1947 C (ms). 2 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1947 D (mls). 1 bt. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1947 Below D (ls). Total 8 bts. We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
BUDT 200000,- DKK
Valdemar Foersom Hegndal (f. Randers 1916) Studie af rygvendt, nøgen kvinde. Sign. V. Foersom Hegndal 71. Kul på papir. Lysmål 83×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) “Jubilation Larmoyennageuse”. Sign. Jorn 69, med dedikation til Hostrup Pedersen. Litografi i farver. Lysmål 58,5×41. Litteratur: Van de Loo nr. 338. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ca. 700 stk Forsendelsesposer 60 x 40 cm med klister/tape luk i bunden samt Ca. 1800 stk Plastikbæreposer Hvid, 40 x 25 cm
Et par tanzanit- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med oval facetslebet tanzanit på i alt ca. 9.03 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.75 ct. Farve: G-H. Klarhed: VS. Samlet vægt ca 8 g. L. 3 cm. (2) Æske og IGI certifikat nr. 522231436 på tanzanitter medfølger.
Vertikalskærer med opsamler/kost Imants V 170 + VV170 - Vertikalskærer med opsamler/kost
BUDT 3500,- DKK
KUN afhentning tirsdag den 10/12 fra kl. 9-16. Afhentningstidspunktet skal overholdes da pladsen skal tømmes og kun vil være bemandet i dette tidsrum. Ingen mulighed for forsendelse.
200 stk. mini sealer for batteri. Varmer plastik op, så man kan lukke poser og bevare friskheden.
KRYDERISÆT med 16 kryderiglas og roterende stander. Ubrugt