Lukker 08/12-2024 14:56:00
Erindringsmønter, 1930 (2 stk.), 1937 (2), 1953, 1958, 1960 (3), 1964 (2), 1967 (6), 1968 (5), 1972 (7), 200 kr 1992 (2), i alt 31 stk.
Fin 20cm skovl med godt skær, passer til en Case rendegraver, er som n ABC 20cm - Case
Olga Alexandrovna (f. 1882, d. 1960) Parti fra udkanten af en skov med en rindende å. Sign. Olga. Olie på malepap. 45,5×37. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6800 Varde. Træplader og tømmer. Forskellige slags og mål. De længste måler ca. 250 cm. Tørt og stået indenfor. Ok stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Har været i brug som vandbeholder - har 17m3 vandtank og har suge- / sprøjte pumpe. 4WD / 4-hjulsstyring og krabbestyrin Vredo VT3936 - 17m3
BUDT 209000,- DKK
Rawlplugs 10 x 60 mm, 600 stk.
40 stk terrassebrædder af lærk, douglas, fyr eller gran 28x120x2100mm. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.
Pöttinger Terria 6040 Harve. Årgang 2022 Kørt ca. 500 ha. Dybdeharve type 9116 6 meters arbejdsbredde. 4 bullet. Hydraulisk stenudløser. Dobbelt hjul i begge sider foran. 4 bærehjul for god balance ved vendinger. Bruges også hvis der skal køres uden valse. Tandem U-ringvalse. Jævne tallerkner. Sideplader der følger terræn. 2 punkts træk. Flydestilling for trækstang, så harven følger terræn optimalt. Hydrauliske bremser. Hårdmetal spidser.
Blå sofaer - en 2. personers (L: 145 cm) og en 3 personers (L: 205 cm). Bredden er 77 cm. De er med lys bøg stel og blå uldstof. Hynderne er fastmonteret. Begge sofaer er stabile, de fremstår med en smule slid. 3 pers. sofaen har solblegning på bagsiden og en smule på toppen af hynderne. Brugte, MOMSFRI
1848. Udstillingsplanche med 2 fine breve til Aarhus, begge påtegnet “PR. COUVERT” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×