Lukker 08/12-2024 14:58:00
Danske Videnskabsmænd, 500 kr 2013, Sieg 2, 4, 6 og 8 - komplet sæt i papomslag. (4 stk.)
Står i 6261 Bredebro. Ægte tæppe med frynser - i flotte røde & bordeaux nuancer. Det måler 210 x 133 cm. Brugt, men ok stand. MOMSFRI
1864. 2 sk. blå. Pragtfuldt LOKALBREV annulleret NAKSKOV 6.9. Perfekt velholdt kvalitet [ 11 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Danmark. 1875. Parti 3 øre grå/ultramarin med i alt 161 stk. Alle med ét stempel og i fin kvalitet, mange tykke rammer m.v. AFA for billigste 97.000 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret i underglasur blå og overglasur kobberrød og grøn med ferskengrene. Mærket Xuande men sandsynligvis Kangxi, 18. årh.. H. 9,5 cm. Diam. 21,5 cm.
Ahead Slagleklipper årg 2024, NBM 220, 480 kg, med pto, beslag for 3 punkts ophæng, hydr. Sideflyt.
BUDT 5400,- DKK
Moud tæppe, Persien. Gentagelsesmønster med heratidesign på lys bund. 21. årh. 244×203.
Sållduk 1800 / 900mm Modell & antal: 40# 6st 10# 8st rostfria 5# 25st 5x10 4st rostfria 12# 4st rostfria Skick: Inga kända fel, normalt begagnat slitage Övrigt: Se bilder för mer information
Kloakrenser Ø20 cm L 400 cm, 2-delt skål samt Kloakgreb med 3 finger, L 250 cm
Shamballa Rubin- og ibenholthalskæde prydet med talrige polerede rubin- og ibenholtkugler, fire kugler af 14 kt. satineret guld, fire logokugler samt vedhæng af 18 kt. guld prydet med to brillantslebne diamanter trukket på sort snor. Diam. 9–10 mm. L. 50–70 cm.
Chanel “Classic Double Flap” taske af quiltet sort læder med gyldne beslag, dobbelt kædehank, en udvendig baglomme, CC drejelås, et rum med fire indvendige lommer og bordeaux læderfor. H. 17 x B. 26 x D. 7 cm. 1994–1996.
BUDT 24000,- DKK
Elektrisk hev senk pult. Ikke testet, tilstand ukjent. 105 kg [email protected]
Galvaniseret vandingsvogn. Tank måler 1,7 x 6,4 meter. Hydrauliske bremser. ABC Vandingsvogn
BUDT 13250,- DKK