Lukker 08/12-2024 14:59:00
Samling af danske årgangsmønter 1 øre - 200 kr inkl. 8 stk. erindringsmønter, mange pæne kvaliteter, ca. 200 stk.
Armenien, Hetoum I og Zabel, 1226–1270, Tram, 2.90 g, cf. AC 341
50, 100 og 200 kr, næsten alle med forskellige kombinationer af årstal, litra og underskrifter, overvejende ucirkuleret, pålydende 1650 DKK, i alt 19 stk.
BUDT 1750,- DKK
8 stk Klaprammer til plakater, heraf 6 stk 85 x 60 cm og 2 stk 100 x 70 cm
Märke: Gradmeko Modell: SB360 H Årsmodell: 1988 Vikt: 890 kg Bredd: 3680 mm Höjd: 1000 mm Djup: 1600 mm Plogen är utrustad med flytande stora BM fäste. Plogen är fungerande men slitstålen behöver bytas.
2000 M12 låsemøtrik
Ubekendt maler, 20. årh. Fire studier af nøgne kvinder. Sign. E. Lüscher. Kul, vandfarve og farvekridt på papir. Lysmål 25×37, 44,5×28, 42×26 og 36×26. Uindrammet. (4)
BUDT 310,- DKK
15 stk. Metalstolper Galv. 4x4 cm. L 240 cm
Mercedes Benz Econic 1830 L 4x2 Driv Gaskraft N-gas. Indreg 11.04.2016. Km. stand 43.000. Køreklar min. vægt 9200 kg. Totalvægt 18000 kg. 7.7 liters motor. 6 cyl. 302 HK 222 KW. Automatik gear. 2 trækkende aksler. Motor slagvolumen 7698.
Lykønsknings kort i salgs display. 2 kasser a 180 stk ca