Lukker 08/12-2024 15:06:00
Dansk Vestindien, Frederik V, 24 skilling 1764, 1765, H 6, KM 9, 2 samtidige forfalskninger
Jose Pedro Croft (f. Porto 1957) U.T. 2008. Jern og maling. 105×102×120. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kabelrulle med rest kabel, kraftig 18g
- Bemærk har kun 1.050 timer. - God skovlpakk Case CX 26B - Minigravemaskine / mini excavator 2,7 ton
BUDT 121500,- DKK
1907. Fr. VIII, 5 øre, variant “RETOUCHERING OVER KONGENS HOVED”. Sjældent mærke, stemplet. [ 54 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
16 visninger
A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923) Sommerlandskab med udsigt til en mindre gård med græssende køer. Sign. A. Andersen. L. 1869. Olie på lærred. 83×116.
6 stk 3-armet stager, Sølv look
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909) “Genfersøen ved Chillon”. Sign. J. la Cour Chillon 13. Septbr. 1876. Olie på lærred monteret på malepap. 23×34. Rikard Magnussens fortegnelse over Janus la Cours malerier, 1928, nr. 415. Proveniens: Janus la Cours dødsbo auktion del III, 1910 nr. 96.
Märke: Y-Lift Årsmodell 2003 Max lyftkapacitet 1000 kg Totallängd 1,7 m Höjd 1,62 m Bredd 1 m Max lyfthöjd 1 meter Pallyftaren är testkörd och fungerande, den går att tilta åt både håll. Perfekt för arbetsplats där man vill få upp materialet i rätt arbetshöjd.
BUDT 125000,- DKK
Minigraver med helt ufatteligt lavt timetal - kun 179 timer, fremstår som ny Wacker Neuson E12-04 - Minigravemaskine / mini excavator 2,4 ton - Powertilt !
BUDT 160000,- DKK