Lukker 09/12-2024 19:29:00
A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923) Sommerlandskab med udsigt til en mindre gård med græssende køer. Sign. A. Andersen. L. 1869. Olie på lærred. 83×116.
Metal EL High Volt skabe, 60 x 25 x 16 cm, med nøgler, 4 stk.
Cuba, samling mønter, inkl. Peso 1915, 2 stk., 1953, 50 Centavos 1915, 1952, 1953, 20 Centavos 1948, i alt 20 stk.
Opmærkervogn, Prosolve + 12 dåser opmærkerspray "gul" á 750 ml. (ubrugt)
Neapolitansk skole, 17. årh. Allegori over musikken. Usigneret. Olie på lærred. 99×73.
Hele Verden. Originalt parti i flyttekasse med bl.a. en del mærker i gamle kuverter og disverse samlinger. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
RUDME (II). Pænt stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Uden titel. Sign. Jorn, 91/120. Radering. Lysmål 19×13. Litteratur: Van de Loo nr. 264. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Gamberini MGD ABC Gamberini MGD 730