A. Andersen-Lundby (f. Lundby

Lukker 09/12-2024 19:29:00

A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923) Sommerlandskab med udsigt til en mindre gård med græssende køer. Sign. A. Andersen. L. 1869. Olie på lærred. 83×116.