Lukker 08/12-2024 15:30:00
Samling af mønter på 4 bakker fra bl.a. Mombassa, Sudan, Algieret, Kina, Australien, Ceylon og Britisk Indien, i alt 78 stk.
BUDT 1900,- DKK
Kay Nielsen (f. København 1886, d. Altadena, Los Angeles 1957) Komposition. Usign. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 23,5×35. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
God god og kraftig saw til tømme ABC Saw -I.B.Bruun sav til tømmer / Timber saw
Louis Vuitton “Coffret Joaillerie” smykkeskrin af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag og et rum med to udtagelige smykkebakker af rødt ruskind. Hængelås med to nøgler medfølger. H. 12 x B. 23 x D. 23 cm. Nypris DKK 50.500,- Dette katalognummer sælges på begæring af advokat, forsikringsselskab eller offentlig myndighed.
PALLE med markerings lys og div el artikler.
Nissekort. 1907–26. 13 styk nissekort + 2 julekort med røde postbude. 14 kort frankeret og de fleste med pågældende års julemærker. Det ene kort er kun en forside. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 290,- DKK
Safir- og diamantring af 14 kt. hvidguld i form af sommerfugl prydet med talrige facetslebne safirer på i alt ca. 7.75 ct. og brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.64 ct. Farve: H-I. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 19,5 g. Front ca. 4,6×5,4 cm. Str. ca. 50. Æske medfølger. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
94 dele skruemaskine sæt. 2 stk. 18V/2000 mAh batterier samt lader og div. Tilbehør. Ubrugt.
96 stk Porcelænsknager, klister på bagsiden er defekt