Lukker 08/12-2024 15:39:00
Frankrig, Napoleon Bonaparte medaille, Opførelsen af Quai Desaix France 1800, Br., 42 mm, “graded AU-details by NGC, cleaned”, Bramsen 68
Hele Verden. Tre ældre samlinger i springbind. God Danmark med bedre skilling og Bogtryk, England med bl.a. One Penny samt andre klassiske udgaver. Australien med lidt klassiske udgaver. Danmark samlet indtil 1994, de andre stopper lidt før. Se fotoudsnit! [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ubrugt gear 1:30
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Søskende-billede”, 1989. Alle sign. på bagsiden Sven Dalsgaard med datering. Akryl på træplade med applikation. Hver 70×70. (3) Proveniens: Ene værk med stempel på bagsiden fra Galleri Franz Pedersen, Horsens. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bemærk de få timer! Deutz-Fahr 9340 TTV Warrior - 12 ton
BUDT 690500,- DKK
Back Bar køler, godt brugt. Måler L 135 H 80 D 52 cm
6 stk kortærmet skjorter i str: L , ubrugt
Tróndur Patursson (f. Kirkjubø, Færøerne 1944) Glasfugl. Usign. Bemalet glas. 49×129. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Motor er renoveret 2022 for mere end 150.000kr / 20.000 Euro gennem forsikringen: Nye motor stempler og cylinderforringer. Topstykke renoveret og trykprøvet. Stort serviceeftersyn lavet ved 14.692 timer: Nye brændstoffiltre. Olie. Remstrammer. Varmeføler. Nye injectorer. Ny blæsermotor. Hitachi Zaxis 280LC - 29 ton - Engcon Rotortilt
BUDT 152000,- DKK
PARTI Kranskinner for letløber kran.
1875. 4 øre, 56.tryk. Pladning med 186 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Pæn kvalitet. Ex. Lasse Nielsen [ 23 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×