Lukker 04/12-2024 18:00:00
6 stk kortærmet skjorter i str: L , ubrugt
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Massey Ferguson 7485 Dyna VT - 7 ton. - Ny mindstep Massey Ferguson 7485 Dyna VT - 7 ton. - Ny mindstepris
BUDT 224000,- DKK
Står i 6780 Skærbæk. Diverse seletøj, grimer, forskellige bid, tøjler, stigbøjler, gjord. Brugte og stand ukendt. Fra dødsbo. MOMSFRI
1851. 4 RBS Ferslew. Plade I. Fuldrandet mærke på brev fra Næstved til København. Stumt stempel samt 2-liniestempel “NESTVED d. 23.Mai 1852”. Særdeles sjælden forsendelse, ganske få tilsvarende breve kendt. Attest Møller AIEP [ 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Gertie Lundberg (f. Sverige 1943) “Barnkammarmattan”. Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Dekor i blå, gule, hvide og lyserøde nuancer. Udført hos Vävaregården Eringsboda, 1984. L. 203. B. 140. Udført på bestilling til nuværende ejers datters børneværelse.
Carl Ludvig Petersen (f. København 1824, d. sst. 1900) “Østerbrog. c. 1800 ved Søen”. Sign. Akvarel af Carl Petersen. Pen og vandfarve på papir monteret på papir monteret på papir. Bladstørrelse 21×31,5.
4 stk VIP Stander med 1,5 Rødt tov + en stander uden tov, med 25 meter Rød løber
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Lænestol med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med patineret naturskind. Model 2207. Formgivet 1963. Udført hos Fredericia Stolefabrik.
Lastbil MAN LE 10.220, Årg 12-2004, Totalvægt 9975 kg med ca 6 m alukasse, stor lift, sidedør mangler, plade monteret, km viser 176000, skal synes, kørt hertil fra nordjylland
BUDT 1700,- DKK
Lauritz Jensen (f. Viborg 1859, d. København 1935) Siddende tiger. Figur af porcelæn, dekoreret i underglasur farver. 1712. B&G. H. 17. L. 30.
Kræmmer lot, Ca. 20 Fletkurve + Skåle , Bakker, fade samt 2 Spejle med skodder
Stor fjernstyret tank, der skyder med gel kugler. Kan vende 180 grader.
Lang mode Mercedes Vito 113 Cdi - Kassevogn Lang model / Long version - Video ! - Ny mindstepris !
BUDT 39000,- DKK