Lukker 08/12-2024 15:49:00
Samling af diverse danske og tyske tokens med forskellige indslag samt enkelte alm. mønter m.m., i alt 70 stk.
England. Diverse på gamle auktionskort hvoraf nogen enkle ikke er “komplette” mere. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1835. Udstillingsplanche med smukt lille brev fra Nors til Trinderup pr. Hobro. Udbragt med “LYNDERUPGAARD POSTEN” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 180,- DKK
Ole Lynggaard (f. 1936) Et par “Sjækel” manchetknapper af sterlingsølv. Samlet vægt ca. 17 g. L. 2,4 cm. (2)
BUDT 1250,- DKK
Case gravemaskine med grab og skovl. NB! Lavt timeantal! Case 988 - 20 ton - Se Video! - lavt timeantal
BUDT 95000,- DKK
Samling i album med mønter fra bl.a. Malaya & Engelsk Borneo, Malaysia, New Zeeland, Hollandske Antiller, Phillipinerne, Reunion, Seychellerne, Singapore, St. Settelments, Timor og Japan, i alt 147 stk.
Ferderik IX, enkenål i forgyldt sølv, i original æske fra 4 maj 1955
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) “Begravelsen”. Sign. Heerup. Olie på masonit. 50×71. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 23000,- DKK
Ingen beskrivelse
Starter hver gang og fungere som den ska Terex TC 75 - 8 ton - Rotortilt
BUDT 118500,- DKK
Står i 6800 Varde. Vildtkroge, 2 stk. H:39, D: L:40 cm og B. 34 cm på den anden. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Rawlplugs 10 x 60 mm, 500 stk.