Lukker 08/12-2024 19:02:00
Står i 6800 Varde. Vildtkroge, 2 stk. H:39, D: L:40 cm og B. 34 cm på den anden. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Udsigt fra bredden af en sø. Sign. P. M. 79. Olie på lærred. 41,5×60. Verso monteret med udstilligsetiket.
6 stk kortærmet skjorter i str: L , ubrugt
Personbil Ford Mondeo 2,0 Ecoblue Automatic Klimaanlæg Fartpilot Navigation Anhængertræk Uden Afgift Registrerings attest medfølger
Bottega Veneta “Casette” taske af beige flettet læder med gyldne beslag, justerbar skulderstrop og et rum med to indvendige lommer. H. 17 x B. 26 x D. 8 cm. Ny pris i 2024 DKK 31,600. Original dustbag og kort medfølger.
USA, Virginia, Bank of the Commonwealth, 5 Dollars 1858, Louisiana, Citizens Bank, 5 Dollars, remainder, Illinois, State Bank of Illinois, 1 Dollar 1840, makuleret. (3)
Schweiz. 1851–2005. Pæn samling i 4 tykke indstiksbøger med lidt bedre klassiske udgaver og senere med flere gode miniark og sæt bl.a. Luftpost 1919–20, 30 c. stemplet med attest, Pax komplet i stemplet og **/* kvalitet mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Sofabord + 2 skriveborde m.m. alt med kraftige brugsspor
Perlehalskæde prydet med talrige barokke hvide ferskvandskulturperler og kuglelås af metal. Perlediam. ca. 12–15 mm. L. 54 cm.
1864. Brev fra Altona 2.6.1864 til Tønsberg, Norge. Påskrevet “Via Lübeck”. Transitstempel SANDØSUND 5.6.1864 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Chanel “Reissue” taske af quiltet sølvfarvet læder med sølvfarvede beslag, dobbelt kædehank, en udvendig baglomme, et rum med fire indvendige lommer og sølvfarvet læderfor. H. 20 x B. 30 x D. 9 cm. 2008–2009. Original æske, dustbag, carte d'authenticité og autenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
BUDT 14500,- DKK