Lukker 08/12-2024 15:53:00
Fristaden Christiania, 1 Fed 1988 “Bogart”, Br., Sieg 4.1 Denne mønt samt sølvmønten, Sieg 4.2, er de mest sjældne typer af FED-mønter, der er præget.
Francisco Borès (f. Madrid 1898, d. Paris 1972) “Panorama”. Sign. Borès 37. Olie på lærred. 38×46. Uindrammet. Rester af udstillingsetiket på blændrammen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Hermès “Garden Party” taske af beige kanvas og mørkebrune læderbesætninger, sølvfarvede beslag, to hanke og et rum. H. 26 x B. 40 x D. 18 cm. 2015.
Joaquim Anglés Cané, efter (f. 1859, d. 1911) “Un Philosophe”. Figur af bronze. Sign. Anglés. Vægt 7868 g. H. 43 cm.
Rolex Cellini Danaos af 18 kt. guld og 18 kt. hvidguld, ref. 4233. Mekanisk værk med manuelt optræk, cal. 1602. 2005. Rolex krokodillerem med Rolex C-type spænde af 18 kt. hvidguld. Ø 33 mm. Rolex-æske, hangtag, manual, pung og certifikat fra 2005 medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Frederik IV, Reformationsfesten, 1717, Peter Berg (med signatur), G 310, JS 627, Whiting 166, MEM 12.128, Ag, 43 mm, 32,15 g, monteret med nål
BUDT 370,- DKK
5 stk Kamera overvågning WCS-1130, ubrugt i kasse, se overvågningen via din telefon , kan kobles op til 32 kamera på. WCS-1130 Wireless N netværkskameraet forbinder dit Wi-Fi hjemmenetværk og transmitterer videoovervågningsbilleder i god kvalitet. WCS-1130 Wireless N netværkskameraet har indbygget mikrofon, så man kan høre, hvad der bliver talt om i lokalet, er god som overvågning til spædbørn. WCS-1130 er udstyret med egen CPU og webserver for fjernadgang alle steder fra via internettet, inklusiv 3G mobiltelefoner. Kameraets Wireless N-teknologi giver ultimativ trådløs hastighed og rækkevidde for problemfri forbindelse overalt i hjemmet Med gratis programmet D-View Cam til pc, kan du styre op til 32 enheder. Link til D-Link Install Guide. https://d2okd4tdjucp2n.cloudfront.net/DCS-1100L_1130L/DCS-1100L&1130L_A1_QIG_v1.00(I)(press).pdf Link til D-Link ViewCam DCS-100. https://eu.dlink.com/uk/en/products/dcs-100-dviewcam
VILDTKAMERA med 2" farveskærm. HD-Video eller billeder op til 36 mp. Med IR dioder til natoptagelse samt bevægelsessensor. Bruger SD-kort og AA-batterier. Ubrugt.
Dansk maler, 20. årh.s begyndelse Livgardens vagtparade på Amalienborg Slotsplads. Sign. monogram. Olie på lærred. 39×49.
næsten ubrugte rivaler
Louis Vuitton “President” mappe af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, kort hank, et rum med to indvendige lommer og brunt læderfor. To nøgler medfølger. H. 12 x B. 45 x D. 35 cm.
Et par safir- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige carreslebne safirer på i alt ca. 1.17 ct. og baguette- og brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.03 ct. Farve: F. Klarhed: VVS-SI. Samlet vægt ca. 5 g. B. 10 mm. L. 3 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær