Lukker 04/12-2024 10:00:00
Kongskilde 4meter dybdeharve Funktionsdygtig. 16 tands. Nyere tænder: kørt ca 20 timer. Arbejdsbredde: 4 meter A ophæng
Afhentes: TS - 7330 Brande, Denmark (via Google Maps)
1 ubrugt Veto løftecylinder for frontlæsser
Vinbæger af sølv rigt dekoreret med vinranker. Mester Almer Julius Westergaard, Københavns bymærke 1858. H. 16,5 cm. Vinbæger af sølv rigt dekoreret med blomster og bladværk. Utydeligt mesterstempel, Københavns bymærke 1843. H. 18 cm. Samlet vægt ca. 295 g. (2)
Tróndur Patursson (f. Kirkjubø, Færøerne 1944) Glasfugl. Usign. Bemalet glas. 59×139. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ege tæppefliser - 2 forskellige kasser. 1 kasse ReForm Foss ECT350 kaki af 4,147 m2. 1 kasse ReForm Foss ECT350 medium blue af 4,147 m2. Total ca. 8,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Gunnar Biilmann Petersen (f. Frederiksberg , d. København) Poul Christiansen (f. København 1947) To bordlamper af ravfarvet glas med montering af messing. Model 363 og 302. Udført hos Holmegaard for Le Klint. H. ekskl. fatning 34 og og 39. (2)
Overførselsanhænger med 3-vejs tip. Containerlad medfølger ikke og afmonteres inden afhentnin MTDK P324
BUDT 17000,- DKK
Hydraulisk svingbar kost med egen hydraulikstation. Stativ til kost. HM HF 2,30 Hydraulisk kost - Egen hydraulikstation og ophæng
Velholdt Wood shredder. Slagler med knive ekstra sol til flis mange reservedele Se pdf-fil vedr. maskonens mange funktion Komptech Axtor - 6010 EC
BUDT 465000,- DKK
- Graderblad til montering på gummihjulslæsser og rendegraver - med Mikrofyn Mikroblade Lasersenso AP 2200 - Mikrofyn Mikroblade Lasersensor
BUDT 33500,- DKK
Theodor Karner Papegøje. Figur af porcelæn, dekoreret i overglasurfarver. 210. Rosenthal. H. 21.
Grønland. Parti i 2 kasser med bl.a. samling med lidt Pakke-Porto samt flere Amerikaner udgaver komplette sæt inkl. på en FDC og Danmark Befriet mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×