Asmus Kaufmann (f. Haderslev

Lukker 09/12-2024 18:01:00

Asmus Kaufmann (f. Haderslev 1806, d. København 1890) Parti fra den romerske Campagne med antikke ruiner. Sign. A. K. Olie på papir monteret på træ. 21,5×24,5.