Lukker 09/12-2024 18:08:00
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875) Marine med brændende skib. Aften. Sign. Anton Melbye 65. Olie på lærred. 18×27,5.
1854. 4 RBS Thiele III, kastaniebrun. Plade III, nr. 35. Lille brev fra SØNDERBORG til Nyborg [ 1IIIe ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Lycksele vognen mandskabsvogn. Type PVRT3-5250 Årgang 1999 Serie no. 74-99 3 dobbeltskabe i god kvalitet. Gasblus. Elektrolux køleskab med lille fryser. Bænk og bord. Toilet - aldrig brugt - håndvask. Vandvarmer. Værkstedsrum i bagerste del af vognen. 2 støttehjul. Trappe Nogle løse effekter som kan ses på billeder er nødvendigvis ikke inklusive, da vognen tømmes inden afhentning. Vognen har kun været i internt brug af Naturstyrelsen.
Ege tæppefliser. 2 kasser a 2 forskellige modeller. 1 kasse Custom colloers af 4,147 m2. 1 kasse Uni K5500 af 4,147 m2. Total ca. 8,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) Et par sekskantede bordlamper af lertøj dekoreret med polykromt glaserede motiver på lysegrå base. Sign. Bjørn Wiinblad -83. H. ekskl. fatning 36. H. inkl. fatning 43,5. (2)
5 stk Stål Arkivskabe med nøgler og 2 sække med hængemapper + 4 små Louis poulsen lamper
KNIVSLIBESTEN. Dobbeltsidet korn 1000/6000. Ubrugt. Modelfoto
6 stk. håndklædestænger, Geesa længde 30 cm MESSING
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) ”Ægget”. Lænestol og skammel med stel af aluminium. Sæde, sider og ryg betrukket med sort skind. Skammel betrukket med sort skai. Model 3317 og 3127. Formgivet 1958. Udført hos Fritz hansen. (2)
BUDT 16500,- DKK
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner) Fritstående skrivebord af mahogni, opsat på tilspidsende ben. Top ilagt grønt skind. Front med fire skuffer i sarg. Model 36. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 72,5. L. 143. B. 75.
Står i 6800 Varde. Zink & jern dele til haven. Ca 9 dele. Ok stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI