Andreas Hunæus (f. Kolding

Lukker 09/12-2024 18:12:00

Andreas Hunæus (f. Kolding 1814, d. København 1866) En dreng tager et hvil for foden af en ruin. Sign. Hunaeus Pi 1838. Olie på lærred. 50×66.