Lukker 15/12-2024 15:50:00
FJELLEBROEN. Meget flot stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Chr. X. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Transportvogn med trækstang, bremse i stang, drejbar, 75 x 150 cm
To brocher af 8 kt. guld og vedhæng af 14 kt. guld prydet med glassten. Samlet vægt ca. 17 g. Diam. 2,8–3 cm. (3) Test viser variation i guldlødighed.
KNIVSLIBESTEN. Dobbeltsidet korn 500/3000. Ubrugt. Modelfoto
PEM stor jerntønde, brugt til opbevaring. Mål....... Brugt, fremstår med patina. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Multislibersæt, 120 dele. 170 watt, 8000-35000 o/min. (ubrugt i opbevaringstaske) + Skruemaskine, 18V, inkl. 2 batterier samt lader. (ubrugt i transportkuffert)
Pallyft Fabrikat: Okänt Årsmodell: Okänt Längd: 0.98 m Bredd: 0.83 m Höjd: 1.65 m Gaffellängd: 0.79 m Skick: Pallyft i begagnat fungerande skick
2 bts. Vieux Château Certan, Pomerol 2016 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
20 dele fiskeudstyr, ubrugt
2 bts. Gevrey-Chambertin “Clos du Château”, Armand Rousseau 2018 A (hf/in).
Nederlandsk maler, 18. årh. Opstilling med pragtbuket omsværmet af insekter. Usigneret. Olie på lærred. 63,5×50,5. Uindrammet.
Står i 6780 Skærbæk. Hestevogn med 3 stk. bænke på ladet. Polsterede sæder. Med trappetrin bagpå. Mål: L: 455 cm, B: 187 cm. Brugt, men ok stand. Lidt beskidt. Stået inde i lade. Fra dødsbo. MOMSFRI