Anton Melbye (f. København

Lukker 09/12-2024 18:13:00

Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875) Marine med skibe en tidlig morgen. Sign. M, 1848. Olie på papir monteret på lærred. 28×36.