Vilhelm Kyhn (f. København

Lukker 09/12-2024 18:24:00

Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903) Lille vej omringet af markblomster. Usigneret. Dateret 1857 på blændrammen. Olie på lærred. 23,5×32.