Thorald Læssøe (f.

Lukker 09/12-2024 18:39:00

Thorald Læssøe (f. Frederikshavn 1816, d. København 1878) Bevoksning på en mindre skrænt. Sign. T. L, samt utydelig datering. Olie på papir monteret på malepap. 23×30.