Lukker 05/12-2024 17:10:00
3 kasser med 6 dele træ legetøj i hver kasse, ubrugt i kasser
Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009) “Vintertogt”, 2005. Sign. Bech samt sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 132×210. Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens (stempel på bagsiden). Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Engelsk officerkårde ca. 1800 antagelig for marineofficer i beskadiget skede med greb i hvalros? ben, parerbøjle med prinsen ad Wales´fjer og ca. 77,5 cm. lang trekantet klinge i sKede mærket RICHD CLARKE & SONS 62 CHEAPSIDE LONDON. (1)
8 stk. LED IP 65 - 120 cm. staldarmatur UDEN rør. Passer til 2x 120cm. LED rør. Perfekt til stalden, garagen, udehuset, hallen eller hobbyrummet. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
Rundt stålfad ø 32cm. 16 stk. + ovale stålfade 55x36cm. 20 stk. + fadstativer 20 stk. + ca. 30 fors. kagespader
Romerske kejserdømme, Didius Julianus, 193, Denar, Rom, CONCORD MILIT, 2,80 g, RIC 1, RSC 2 - sjælden Ex. Professor Niels Hannestad. Samleretiket medfølger.
1904. Planche med 7 stk prøvetryk. [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Byzantine Empire, silver ring depicting a saint and an angel, 2,78 g.
Rubin- og diamantarmbånd af 18 kt. guld og hvidguld, prydet med talrige facetslebne rubiner på i alt ca. 1,53 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,53 ct. Farve: H. Klarhed: P. Vægt ca. 11 g. L. 19 cm. 2013. Kopi af forsikringsvurdering fra P. Hertz, 2014, medfølger.
25 stk Pallerammer 80x120 cm, EUR, pæn stand