I. P. Møller (f. Faaborg 1783,

Lukker 09/12-2024 18:42:00

I. P. Møller (f. Faaborg 1783, d. København 1854) Parti fra Bregentved - en vandmølle med slottet i baggrunden. Usigneret. Betegnet J. C. M. 1826. Olie på lærred. 55,5×72. Verso på blændrammen monteret med etiket betegnet I. P. Møller.