Georg Emil Libert (f. København

Lukker 09/12-2024 18:45:00

Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908) “Norsk Landskab”. Sign. G. E. Libert 45 samt utydligt stedsbetegnet. Olie på papir monteret på malepap. 17,5×23,5. Udstillet: Charlottenborg 1846 nr. 140.