Lukker 03/12-2024 10:04:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Riste skovl - ABC Riste skovl - S70
BUDT 18000,- DKK
Står i 6800 Varde. Solsenge, 2 stk. Med Rattan flet. Rigtig pæn stand. Medfølger 2 hynder. Længde: 190 cm. B: 70 cm. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Nes Lerpa (f. København 1942) Uden titel, 1987. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 100×80. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Rolex Armbåndsur af stål. Model Date, ref. 1501. Mekanisk COSC værk med automatisk optræk og datovisning. “Oyster” lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 20 cm. Ø 35 mm. 1975. Mellemkassenr. 1501. Serienr. 3866437 Endeledsnr. 557. Lænkenr. 78350 19.
6 bts. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2020 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 3900,- DKK
2 enheder. 1 styk TIM sidetipvogn med støtteben - og 1 styk Jumbo 750 møgspredervogn. TIM Tip og møgspredervogn - 2 enheder: Sidetipvogn og møgspredervogn
BUDT 11500,- DKK
En samling juleskeer og -gafler af delvis forgyldt sterlingsølv, prydet med emalje. Udført hos A. Michelsen. Vægt ca. 1100 g. (24) 1964, 1966, 1967, 1969, 1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1976 og 1977.
Danmark. Stålstik. 1933–2001. Godt og omfangsrigt kartotek i 9 velfyldte kartoteksæsker med mange bedre mærker i stort antal. Enorm katalogværdi. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Større blødgøringsanlæg til fx en etageejendom. Ifølge sælger, virker den, som den skal. Ikke afprøvet under gennemgangen.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Komatsu WA400 - 5 H - 21 Komatsu WA400 - 5 H - 21 ton
BUDT 111000,- DKK
Står i 6780 Skærbæk. Diverse seletøj til hestvogns kørsel, træktov, tøjler, hovedtøj, grimer, gjorde mm. Brugte og stand ukendt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Samling på 10 gamle anhæftede, optisk stribede hyacintglas samt et balusterformet af koboltblå glas. Danmark. 19. årh.s anden halvdel. H. ca. 22 cm. (11) Holmegaard katalog 1853 og senere.