Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d.

Lukker 09/12-2024 19:08:00

Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935) Landskab med aftensol ved store træer. Sign. Carl Holsøe. Olie på lærred. 52×58.