Lukker 09/12-2024 19:19:00
Ubekendt maler, 18 årh. Klassisk scene med Leda og svanen i arkaisk landskab. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 75×155. Provenance: Door panel from a manor house on Funen.
Parti div. handsker
Emil Jensen (f. 1905, d. 1973) Landskab med huse. Sign. Emil J. Olie på lærred. 42×52. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bruksblandare Raimond IPERBET Ej testad Saknar stickkontakt
4 stk Tripp Trapp stole med sikkerhedsbøjle + 2 ekstra bøjler
Stor transportkasse 73x45x60 cm + lille alukuffert
Står i 6261 Bredebro. ABC stigereoler - 5 stk. gavle, som måler 180 x 30 cm + 13 stk. hylder som måler 79 x 27 cm. Brugt, men pæn stand. MOMSFRI
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) Fugle og liggende kvinde. Sign. Corneille 85, 67/250. Litografi i farver. Lysmål 58×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1250,- DKK
“Flora Danica” Assiet af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, hank i form af grenværk og med pousserede blomster. 3540. Royal Copenhagen. L. 23 cm.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Schaeff TC125 - 12,8 Schaeff TC125 - 12,8 ton
BUDT 164000,- DKK
Wading boots mrk. River-Trek. Str, 41. Led 300 W arbejdslampe, 4 knive samt 2 negleklippere. Alt er ubrugt. MF
Fuldskæftet jagtpistol af Johann Jacob Kuchenreuter ca. 1770 monteret med forgyldte messingbeslag overalt dekoreret med rocailler. Låsen graveret med hund og hjort i relief og aftrækkeren har snelle og låsen har springkile, rund ca. 32 cm. lang pibe kaliber ca. 12 mm. med flad ryg hvori udskåret JOHANN JACOB KUCHENREUTER, over krudtkammeret graveret en kronhjort og samme sted indslået en komplet stempelgruppe for J. J. Kuchenreuter, på svansskruebladet klapvisér med to klapper, ladestokken fastholdes af to forgyldte messingrørkner til skæftet der fortil afsluttes med horn ligesom ladestokken. Pistolen har oprindelig været én af et par. Johann Jacob Kuchenreuter 1709 - 1783 var hofbøssemager for fyrsterne af von Thurn und Taxis og arbejde i Steinweg.