Ubekendt maler, 18 årh.

Lukker 09/12-2024 19:19:00

Ubekendt maler, 18 årh. Klassisk scene med Leda og svanen i arkaisk landskab. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 75×155. Provenance: Door panel from a manor house on Funen.