Lukker 09/12-2024 19:23:00
Dansk rokoko spejl i ramme af nøddetræ. 18. årh.s midte. H. 92. B. 43.
Safe Tank Container med stor dør, uden nøgler, spildkar/riste i bunden, 1 dørhængsel brækket, Mål 298x209x H 214 cm. Småbulet
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928) Marklandskab med to heste og et føl. Sign. Simon Simonsen 1904. Olie på lærred. 33×46.
Tærteforme 29 cm. ca. 12 stk.
Dansk møbeldesign Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med brunt skai. 1930–40'erne.
Velholdt maskine, altid passet med service og vedligehold gennem Hydremas egen serviceordning. Har lige fået lavet service. Stor lyspakke. Har både dozerblad og støtteben. Lige fået skiftet begge bagdæk. Wabasto motorvarmer. Stror rummelig kabine med multijoysticks. Absolut en maskine i topklassen. NB!: Der kan udover auktionsprisen tilkøbes et GPS Malkin 30 anlæg og en vogn med ekstra skovle (vognen er vist på billederne og er ikke med i auktionssummen) - spørg os om prisen på GPS anlægget og på vognen!!! Hydrema MX16 - 19 ton - Engcon Rotortilt - Meget god stand!
BUDT 950000,- DKK
Nordic Easy chair. Ryglænet kan indstilles i 3 positioner. I pæn stand. MOMSFRI
Rolex Model Oyster Perpetual GMT-Master II af stål, ref. 116710. Chronometer certificeret automatisk værk med dato og sekundær tidvisning (GMT). keramisk lynette. Original Rolex Oyster lænke omkreds ca. 22 cm. Ø ca. 40 mm. 2008/2009 Serienr. V325234 Serviceret i 2019 v/Knud Pedersen. Etui medfølger
BUDT 50000,- DKK
2 stk. gulvtæpper som måler henholdvis 75 x 130 cm og 80 x 155 cm. Brugte, fra dødsbo. MOMSFRI
Norge, Christian V, Christiania, 4 mark / krone 1693, NMD 99, H 55, monteringsspor
Havenisse med jordbær, H 70 cm.