Lukker 09/12-2024 19:35:00
Svensk vippebord med rund plade af Alrot, profileret stamme på trepasfodstykke af sortmalet træ. Ca. 1800. H. 115. Diam. 79.
Reservedele. Fabrikat Tecumseh Ubrugte dele.
Ubekendt maler, 19. årh.s begyndelse Opstilling med et sølvkrus omkranset af drueklaser. Sign. monogram 1827. Olie på lærred. 50×72,5.
10 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
bor og rivaler
Romerske kejserdømme, Septimius Severus, 193–211, Denar, Emesa, 194–195, MINER VICTOR, 2,98 g, RIC 409A
Smaragd- og diamantring af 14 kt. guld og hvidguld prydet med talrige facetslebne smaragder og talrige enkeltslebne diamanter. Vægt ca. 14,5 g. B. 18 mm. Str. 53. Test viser 17 kt. guld.
Rigtig fin Yamaha Virago med den store 1100cc motor. Saddeltasker og fremflyttersæt (alm fodhviler medfølger). Dobbelt skivebremser foran. Passet og plejet. Se video, hvor den lige bliver startet op efter flere måneders stilstand. Synet sidste år og klar til at køre. Yamaha XV 1100
BUDT 30250,- DKK
Står i 6740 Bramming. Kabler - bl.a. styrrekaber, telekabel, ledning mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Richard Mortensen (f. København 1910, d. Kirke Hyllinge 1993) “To the End of Love. Polsk opsang”, 1985. Sign. på bagsiden Richard MortenZEN, 12.IX.85. Olie på lærred. 100×81. Litteratur: Jan Würtz Frandsen: “Richard Mortensen: ”Erindringens år 1958–1993. Ting og tegn. II: Billeddel", København 2001, fig. 547, gengivet side 388. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Evapco køletårn - har aldrig været brug ABC ICT 4-79 - Evapco køletårn aldrig brugt / Evapco cooling tower - has never been used
BUDT 15250,- DKK