Lukker 09/12-2024 19:36:00
Et par våbenskjolde af hvidmalet og udskåret træ, dekoreret med Malteserkors, flankeret af hhv. løver og putti. Cirka 1900. H. 55 og 48. B. 55 og 68. (2)
South Bend Watch Co. Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Emaljeskive og gyldne visere. Skive signeret “Martin Petersen Svendborg”. Viserindstilling via skyder under glas. Ingen støvkapsel. Uret vejer ca. 92 g. Ø 52,5 mm. 1900–10'erne.
BT Pallestabler. Løfter 158 cm. Så den kan løfte ned fra en alm. Lastbil. Det indbyggede ladeapparat virker ikke. Maskinen virker fint og køre/løfter fints, men skal oplades med extern ladeapparat (medfølger ikke)
Kloakrenser Ø20 cm L 250 cm, 2-delt skål
Island, lot med diverse 5, 10, 25, 50, 100 og 500 krónur sedler, i alt 7 stk.
Diamantarmbånd af 18 kt. guld prydet med talrige marquiseslebne Light Yellow diamanter på i alt ca. 12.65 ct. Klarhed: VS-P. Vægt ca. 13 g. B. 7 mm. L. 17,2 cm. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Slyngrenseanlæg med få brugstimer. Fuldfunktionsdygtig ved nedtagning. Drejebord Ø1000mm komplet med ventilator og filter. 1 slynghjul, 4kW med frekvens regulering. Nyt anlæg i denne størrelse koster fra 700.000kr ABC Carlo Banfi P11-TP1A - Slyngrenser
BUDT 50000,- DKK
1 ubrugt generator Lucas Universal 65 amp.
Danmark. 1851–2016. Udstillingssamling med en del bedre værdier og krydret med forsendelser. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 bts. Château Petrus, Pomerol 1985 A-A/B (bn). Sourced from a temperature controlled cellar
BUDT 17000,- DKK
200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt.
WiFi KAMERA Full HD. Tovejs lyd og opkobling til mobil tlf, tablet, PC mv. Rotering og vinkel kan styres fra din enhed IR dioder til natvisning. Str. Ca. 10 x 7 x 8 cm. Ubrugt.