Frederik Vermehren (f. Ringsted

Lukker 09/12-2024 19:46:00

Frederik Vermehren (f. Ringsted 1823, d. København 1910) En gammel kone spinder garn med en kat for sine fødder. Sign. F. V. 1866. Olie på lærred. 28,5×23,5. Portalramme.