Lukker 09/12-2024 19:46:00
Frederik Vermehren (f. Ringsted 1823, d. København 1910) En gammel kone spinder garn med en kat for sine fødder. Sign. F. V. 1866. Olie på lærred. 28,5×23,5. Portalramme.
STORT VÆRKTØJSSÆT med 94 dele. Ubrugt i solid kuffert.
Aachen-Liege vitrineskab af bejdset egetræ, front med to glaslåger bag hvilke hylde, herunder to skuffer samt to fyldningslåger hvorbag hvilke hylder. 18. årh.s. slutning. H. 207. B. 121. D. 47.
Led Ufo lampe, 220v, 200 w, Ø 37 cm, ubrugt
10 stk Hvide Stoflamper Ø ca. 50 cm, 220V
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Twinca GS-800 - "High T Twinca GS-800 - "High Tip"
BUDT 31000,- DKK
1937. 20 øre. rød. Postfrisk 4-blok med marginaler. [ 16 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Samling auktionskataloger fra bl.a. Numismatica Ars Classica, Astarte, Münzen und Medaillen, Lanz, Gemini, Bank Leu, Frank Sternberger, Spink, inkl. The Ernst Brummer collection of Ancient, Medieval and Renaissance Art, Vol. 1 og 2, i alt 50 stk.
1 bt. Saint-Joseph “La Sensonne”, Pierre Coursodon 2009 A (hf/in). 1 bt. Cabernet Sauvignon “Gallica”, Napa Valley 2007 A (hf/in). Total 2 bts. Sourced from an excellent private cellar
1905. Julemærke med perfin “C.F.R.”. Sjældent [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 390,- DKK
Dansk snedkermester Et par overpolstrede lænestole med runde ben af mahogni. Sider, sæde samt ryg betrukket med lyst lammeskind. Udført 1930–1940'erne, Danmark. (2)
1904. Chr. IX, 10 øre, pos. 41 “2. A DEFEKT”. Stemplet eksemplar. [ 47 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
16 visninger
1904. Chr. IX, 10 øre, pos. 41 “PLET I SKRAVERING UD FOR PANDE”. 5 stemplede mærker. [ 47 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×