Lukker 09/12-2024 19:51:00
To fastblæste hankekrus. Holmegaard. 19. årh.s anden halvdel. H. 12,5 cm. (2) Holmegaard katalog 1853, nr. 3 og nummer 4.
Christian V, Glückstadt, 4 mark / krone 1679, H 121
224 stk brædder af lærk, douglas, fyr eller gran 20x70x2400mm på palle. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.
Med lukket kabine. 35 og 50 cm skovl - samt planerskovl. 4-cylindret Kubota motor. Ingen særlige skrammer på glasset. Starter og fungerer som den skal under gennemgangen.
Ingen beskrivelse
12 bts. Château Branaire Ducru, Saint - Julien. 4. Cru Classé 1970 A/B (ts). Owc. C (ms).
BUDT 2300,- DKK
1 bt. Mg. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2008 A (hf/in).
Stillads, 5*plader, 4*hjul, 9*høje+2*lave samt stænger på foto nr. 9 (se fotos)
BUDT 1700,- DKK
Kragelund 3 personers sofa i lysegråt stof. Stor flyder med god plads. Den måler 225 x 90 cm. SH: 43 cm. Nypris 6.000 kr. Den er brugt, men i pæn stand. En smule fnuller på sæderne. MOMSFRI
Plomberet æske fra 'Diamond Investments International Limited' indeholdende uindfattet brillantslebet diamant på ca. 1.27 ct. Farve: Blue White. Klarhed: Clean. Certifikat dateret 1971. Der medfølger følgende: Brev fra advokat angående betaling. Papir med diamond plot fra Diamond Investments (international) Limited. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
ARBEJDSBORD, 2 mtr.