Lukker 01/12-2024 18:45:00
Kragelund 3 personers sofa i lysegråt stof. Stor flyder med god plads. Den måler 225 x 90 cm. SH: 43 cm. Nypris 6.000 kr. Den er brugt, men i pæn stand. En smule fnuller på sæderne. MOMSFRI
karosseribeskyttelse
Louis XVI sekretær af fyrretræ, skriveklap bag hvilken skuffer og rum. 18. årh.s slutning. H. 121. B. 112,5. D. 52.
Cream 27 x 27 x 26 cm, 5 Ks
Værktøjs lot, med vaterpas, skruetrækker, lommelygter, med mere.
Dansk rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, front med fire svungne ligeknækkede skuffer. Delvis 18. årh.s midte. H. 98. B. 124. D. 64.
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.79 ct. og talrige enkeltslebne diamanter på i alt ca 0.12 ct. Farve: G. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 4 g. B. 12 mm. Str. 56,5. Æske medfølger.
1 stk Køkkenbordplade med håndvask, ca. 200 x 85 cm, kan have ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
48 dunke olie, Sunoco Gold 5W40 Syntur á 1 liter (ubrugt)
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Vase af stentøj modelleret i knoppet stil. Dekoreret med okseblodsglasur. Sign. Salto, 20708. Kgl. P. Udført 1966. H. 18. Diam. 13,5.
BUDT 12500,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk VA 2718B4 - Lasteevne / Capacity 2.700 kg - Maskintrai VA 2718B4 - Lasteevne / Capacity 2.700 kg - Maskintrailer