Julius Friedlænder (f.

Lukker 09/12-2024 19:54:00

Julius Friedlænder (f. København 1810, d. sst. 1861) Et ægtepar på stranden skuer ud over havet. Studie. Usigneret. Betegnet på bagsiden Julius Friedlænder. Olie på lærred. 52×40. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 747, 2007 nr. 707.