Lukker 05/12-2024 19:00:00
2 stk udstillingsmontre på hjul, 1 er uden glashylde. Med lås og nøgle. H 165 cm. B 50 cm.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
HJULBY. Stjernestempel på postkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Sidovinge MÄHLERS A0006241 Sidovinge fabrikat Mählers Skärets längd 3800 mm Retrade nummer A0006241
Dob Kaninbur, 118 x 115 x 61 cm, lille skade ved tag, ubrugt og usamlet i kasse
TechnoMarine Damearmbåndsur af stål. Model Technosquare Chrono Diamonds. Quartz kronograf værk med datovisning. Perlemorsskive med stålindeks og visere. Sort læderrem med TechnoMarine C-spænde af stål. Urets diameter 32×42 mm. 2000'erne.
Samling af danske mønter fra Christian IX og X, 2 kr 1875 CS, 1899 VBP, 1915–1916 VBP, 1 kr 1892 CS og 1898 VBP, 1915–1916 VBP, i alt 8 stk.
Parti div. emballage (ubrugt)
Christian Lemmerz (f. Karlsruhe 1959) “Der arm des Violinist” “Dann eben ohne Kopf”, 2002. Sign. Christian Lemmerz 180802. Kul og mixed media på lærred. 185×162. Uindrammet. Proveniens: Galleri Faurschou, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 stk. WiFi camera Full HD. Tovejs lyd og opkobling til mobiltlf, tablet, PC mv. Rotering og vinkel kan styres fra din enhed IR dioder til natvisning. Str. Ca. 10 x 7 x 8 cm. Ubrugt
Affugter 230v, med kabel, kontrolpanel