Lukker 05/12-2024 19:00:00
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Johan Erik Lindh, tilskrevet (f. 1793, d. 1865) Et par ovale portrætter. Usignerede. Olie på lærred. Hver 70×57. (2) Konserveringsrapport fra Fælleskonserveringen fra 2001 medfølger.
PLAST INVERTER. Ikke afprøvet.
10 stk LED lamper 50W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 10 lamper)
6 stk Event træ-klapborde 200 x 80 cm
Gulvlampe, The Red Cartel Lampadiare XXL - GRÅ. Smart gulvlampe med 2 bevægelige dele til højden samt bevægelig skærm. Butikspris ca. 1.999kr (UBRUGT og USAMLET)
Perle, safir- og diamantbroche af 14 kt. guld i form af fugl prydet med fire flodperler, kulturperle, facetslebet safir og talrige old-cut og rosenslebne diamanter. Farve: H-I. Klarhed: VS-P. Vægt ca. 8 g. Perlediam. ca. 2–3 mm. B. 26 mm. L. 4,4 cm.
Bjørn Poulsen (f. København 1959) Uden titel. Sign. Bjørn P, 2007. Rødglasseret keramik. H. 16,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1850,- DKK
Plyfa trækasse B57 x L40 x H19, mangler håndtag
BATO VÆRKTØJ, Skruetrækker/Bitsæt sæt, Topnøglesæt samt tangsæt.
Knivslibesten. Dobbeltsidet korn 1000/6000. Ubrugt. Modelfoto
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse) Armring af 18 kt. guld. Vægt ca. 62 g. B. 6–10 mm. Indvendig 5,6×6,3 cm. L. 19,5 cm.
Har både pallegafler, læsseskovl og en 4 i 1 multiskovl. Volvo L20B-P - Vægt / weight 5 ton
BUDT 94000,- DKK