Lukker 05/12-2024 19:00:00
Braun juicemaker, kaffemaskine, mærke og stand er ukendt. samt 6 stk. cocktail glas. Flere glas trænger til rengøring
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Parti metrik og fingevind mest ubrugt
Euro Wagon 25 m2 letvogn. Seneste syn den 01.10.2024. Egenvægt: 2340 kg. Totalvægt: 2600 kg. Længde 870 cm, Bredde 250 cm. Højde 290 cm. Trækanordning med kugle 130 cm. Letvognen er afmeldt, original registreringsattest medfølger ved afhentningen. Letvognen er indrettet som mandskabsvogn: Opholdsrum med bord og stole. Køleskab og mikroovn. Omklædningsområde med 12 enkeltskabe. Bruseafdeling. Håndvaske 2 stk. i omklædningsområdet. Toilet, som har adgang fra omklædningsrummet samt egen indgang udefra. Der er håndvask i toiletområdet. Letvognen er forsynet med 220 volt el-lys samt el-radiatorer. Letvognen fremtræder i ualmindelig flot tilstand. Se billederne for yderligere detaljer.
Charlotte Lynggaard (f. 1966) Et par “Blomst” diamantøreclips af 14 kt. guld og hvidguld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0.12 ct. Farve: H. Klarhed: VS. Samlet vægt ca. 21,5 g. Diam. 3,5 cm. Fremstillet hos Ole Lynggaard. (2)
Mogens Lassen (f. København 1901, d. Holte 1987) “Ægypterbord”. Cirkulært sofabord af mahogni opsat på krydsbensfoldestel med messingafslutninger. Top med kehlet kant. Formgivet 1935. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 54. Diam. 85,5. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 2, s. 115.
BUDT 13500,- DKK
Står i 6740 Bramming. Stikkontaktrammer i grå og sort. Enkelte blænddæksler mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Yanmar SV 26 mini graver. Årgang 2016 Timer 2637 Vægt 2675 Kg. Gummibælter 250 mm. Sideforskydelig bom. Dozer blad. S40 fæste. Hammer - tilt hydraulik. Prop håndtag. Rotor blink. Arbejdslys. Hydraulisk planerskovl 1300 mm. med 2 stempler.
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909) “Castel Fusano. Fra Pinieskoven ved Ostia”. Sign. J. l. C. 12. Februar 1866. Vandfarve på papir. Lysmål Ca. 34×43. Rikard Magnussens fortegnelse over Janus la Cours malerier, 1928, nr. 158. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 227, 1968 nr. 414.
GJØL. Stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk. gulvtæpper som måler henholdvis 75 x 130 cm og 80 x 155 cm. Brugte, fra dødsbo. MOMSFRI