Lukker 05/12-2024 19:00:00
Ca. 72 stk. drinksglas,mærket Bombay Sapphire. Der medfølger 2 opbavaringskasser.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Rigtig fint bordspejl i messing (Jugendstil), glas karafler og vase, ældre brevvægt samt lysesaks. Brugt. Alt i fin stand. MOMSFRI
1919. Chr.X, 10 øre, rød. Variant “FORLÆNGET EGEBLAD”. Sjælden og meget undervurderet variant. Postfrisk. AFA 2.400 [ 1y ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
4000 salgsenheder i bur
Romerske kejserdømme, Julia Soaemias, Augusta, 218–222, As, Rom, VENVS CAELESTIS S C, 10,75 g, BMC 387, RIC 407 - ualmindelig type Ex. Professor Niels Hannestad
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) Sæt på seks stole med stel af eg. Sæde og ryg betrukket med gråt møbelstof. Model 86. Formgivet 1953. Udført hos Søren Willadsen møbelfabrik. (6) Litteratur: Finn Juhl: “The Memorial Exhibition”, Japan 1990, s. 137. Litteratur: Bygge og Bo, december 1953.
BUDT 11500,- DKK
Broshuis 3AUD-34 brønnhenger selges for kunde grunnet endret behov. Dobbelt uttrekk, hengeren har ikke vært brukt på en stund. 3.aksel friksjonstyrt Nylig EU godkjent den 06.11.24 så godkjent fram til 28.10.25. Lengde 1 330 cm Bredde 255 cm Akselavstand til andre aksel 132 cm Akselavstand til tredje aksel 210 cm Egenvekt 12 300 kg Tillatt totalvekt 50 000 kg Maks nyttelast 37 700 kg Maks aksellast aksel 1 15 000 kg Maks aksellast aksel 2 15 000 kg
Står i 6630 Rødding. 2 stk. Pallereols gulvbeskytter. H: 40 cm, L: 130 cm. Helt nye og aldrig været brugt. Ca. nypris på 3500kr. per stk. Oprydning for virksomhed + MOMS
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt udskåret med rocailler. Rokoko form, 19. årh. H. 101. B. 60.
Kalendergave lot, butikspris på ca. 436kr. Farver/modeller kan variere.
Bunkakniv, 21 cm knivblad, udført i 110 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Inkl. Skede udført i træ. Ubrugt i gaveæske udført i træ. Modelfoto
Art & Language (, Michael Baldwin, Mel Ramsden) “There were signs trapped by liars”. Sign. Michael Baldwin og Mel Ramsden 1997–2001; stemplet Art & Language . Akryl på digital fotografi. 94,5×63,5. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Robin Hood ca 14 cm høj, ubrugt i kasse